תכשיטים ידידותיים לסביבה

האם יש הבדלים בין יהלומים טבעיים ליהלומים שגדלו במעבדה?

תכשיטים מגיעים בצורות וגדלים רבים ושונים. ככזה, אנשים יכולים למצוא כמעט כל דבר וכל מה שהם מחפשים כשזה מגיע לעגילים, שרשראות, טבעות, צמידים ועוד. אז שוב, אם הצרכנים לא יכולים לאתר את הדברים שהם רוצים, יש סיכוי טוב שהם יוכלו ליצור קשר עם יצרנית תכשיטים אישית כדי לבנות אותו. חומרים מהם עשויים חלקים אלה בדרך כלל כוללים:

  • זהב
  • כסף
  • נְחוֹשֶׁת
  • פלדת אל – חלד
  • פְּלָטִינָה

עם זאת, זו לא ההחלטה היחידה שקונים צריכים לקבל. הם עשויים לרצות שהתכשיטים יהיו מושכים ויזואלית ובולטים. זה המקום שבו יהלומים מועילים. הם יפים ונותנים לכל יצירה נופך של תחכום ומעמד. אבל לפני שאתה רץ ישירות לחנות או מזמין משהו באינטרנט, האם ידעת שיש סוגים שונים של יהלומים. זה נכון, והם נקראים יהלומים טבעיים ויהלומים שגדלו במעבדה. כעת, השאלה היא, "האם יש הבדלים ביניהם?". זה בהחלט משהו שאתה צריך לקבל את התשובה אליו לפני שתוציא את הכסף שהרווחת קשה על הרכישה. אז, הישאר בסביבה והמשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

אותו חומר כימי ועוד

אנשים מסוימים עשויים להתקשות להאמין בגלל המקום שבו גדלים היהלומים, הטבע או המעבדה, אבל לאבנים יש את אותו החומר הכימי. לא רק זה, אלא שגם ליהלומים שגדלו במעבדה יש את אותם מאפיינים פיזיים כמו עמיתיהם הטבעיים. בנוסף, אתה יכול להיות רגוע לאחר השקעה באחד מהסלעים הללו מכיוון שהם בדיוק כמו יהלומים טבעיים. למעשה, החלופות שתיהן זוכות לאותן ציוני צורה, גודל, בהירות וצבע.

החלקים שגודלו במעבדה אפילו מקבלים הסמכה באמצעות אותן קבוצות כמו יהלומים טבעיים, המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA) והמכון הגמולוגי הבינלאומי (IGI). עם כל קווי הדמיון האלה, למה עדיין לא השגת יהלום מבוסס מעבדה? קדימה, צרו קשר ותפנקו את עצמכם. מגיע לך.

אותו הברק

כפי שהוזכר בסעיף לעיל, יהלומים טבעיים ויהלומים שגדלו במעבדה זהים בעצם מבחינת המראה. עם זאת, זה לא בהכרח נכון תמיד. רק לאחר חיתוך וליטוש יהלומים שגדלו במעבדה הם זוכים למראה זהה לזה של יהלומים טבעיים. ברגע שכל הדברים הטובים האלה קורים, הבדלים אופטיים בין שני סוגי האבנים אינם ניתנים לזיהוי בעין בלתי מזוינת.

לא לפגוע בכדור הארץ

כאשר כורים יהלומים טבעיים, הציוד והתהליכים המשמשים גורמים לזיהום. האדמה והסביבה מופרעים. שלא לדבר, לפעמים כריית יהלומים עוקרת את חיות הבר המקומיות. זה לא המקרה עם יהלומים שגדלו במעבדה. הם נוצרים בסביבה מבוקרת שאינה פוגעת בכדור הארץ. לכן, אם אתם מנסים לחיות אורח חיים ירוק בימים אלה, בחרו בתכשיטי יהלומים שגדלו במעבדה, ולו בשביל שום דבר אחר, כי זה פתרון ידידותי לסביבה שישתלב בצורה יפה עם אורח החיים שלכם.

אפשרות זולה יותר

אחת התלונות העיקריות שיש לצרכנים על יהלומים טבעיים היא המחיר שלהם. לעתים קרובות הם עולים מה שמרגיש כמו יד ורגל. קניית פריטים אלה עלולה לגרום לאנשים להרגיש שבורים. זו הסיבה שקונים רבים יחפשו אלטרנטיבות זולות יותר. אם חיסכון הוא המטרה העיקרית שלך, אבל אתה עדיין רוצה תכשיטי יהלומים, יהלומים שגדלו במעבדה הם הדרך ללכת. הם בדיוק כמו יהלומים טבעיים במובנים רבים, אבל כמה הם עולים זה לא אחד מהם. לפיכך, בין אם תרצו לקנות טבעת אירוסין, עגילים או משהו אחר, רכשו אותם עם יהלומים שגדלו במעבדה במקום יהלומים טבעיים עבור עסקה מצוינת.

על כמה חיסכון אנחנו מדברים כאן? אחרי הכל, אם זה רק כמה דולרים, זה כנראה לא ישנה לך. אבל אל תדאג, כי זה לא בזבוז זמן שלך. מחקרים מראים שאנשים יכולים לחסוך בין 30 ל-50 אחוז בבחירת יהלום שגדל במעבדה על פני יהלום טבעי.

אתיים וללא קונפליקטים

ישנם חששות אתיים וסכסוכים באופן קבוע סביב כריית יהלומים טבעיים. עבדות, עבודת ילדים, גניבת רכוש וכו', כולם יכולים לתפוס את מרכז הבמה כשמדברים על הפעילות. אבל לא ככה הדברים מתערשים עם פעולות יהלומים שגודלו במעבדה. הם 100 אחוז אתיים וללא קונפליקטים. לפיכך, אם אינך רוצה לדאוג לנושאים כאלה, בחר תכשיטי יהלומים שגדלו במעבדה. לאחר מכן, תוכל לגלות בדיוק כיצד, מתי והיכן גדלו היהלומים.

כמה מילים אחרונות

אני מקווה שעכשיו יש לך הבנה של ההבדלים העיקריים בין יהלומים טבעיים ויהלומים שגדלו במעבדה. הפערים הללו מצביעים כולם על דבר אחד, תכשיטי יהלומים שגדלו במעבדה יכולים להתאים לך יותר. יש להם את אותו הברק כמו עמיתיהם הטבעיים. בנוסף, לחלופות המעבדה יש את אותם איפור כימי ותכונות פיזיקליות כמו ליהלומים טבעיים. ומה לגבי העובדה שיהלומים שגדלו במעבדה אינם פוגעים בכדור הארץ, וגם לא מקורם במקומות עם דאגות וסכסוכים אתיים. ואז, יש גם את כל העניין של יהלומים שגדלו במעבדה זולים יותר מיהלומים טבעיים. כשכל הדברים האלה קורים, למה שמישהו יבחר במשהו אחר מאשר תכשיטי יהלומים שגדלו במעבדה?